Jal wybrac moskitierę idealną?

5 marca, 2019

W ofercie producentów i montażystów okien, a także sprzedawców rolet i innych akcesoriów okiennych coraz częściej można spotkać moskitiery. Te proste konstrukcje z gęstą siatką mogą zdecydowanie poprawić komfort życia. Jak wybrać moskitierę, aby nie tylko była skuteczna, ale też estetyczna i wygodna w użytkowaniu?

Jak wybrać moskitierę i dlaczego warto ją zainstalować?

Zapewne każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z sytuacją, kiedy po wieczornym wyłączeniu światła przed snem i wygodnym ułożeniu się w pościeli został dosłownie postawiony na nogi uciążliwym bzyczeniem komara. Pomimo bagatelizowania ukąszeń i ich konsekwencji brak reakcji na przykry dźwięk jest niemal niemożliwy. Nie pomaga nakrywanie głowy kołdrą – sytuacja zazwyczaj kończy się włączeniem światła i polowaniem na nieproszonego gościa. Komary to niejedyne szkodniki, którzy – wpadając przez otwarte okna – negatywnie wpływają na nasze otoczenie.

Jednak nie tylko komary są uciążliwe…

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, a w okolicy znajdują się otwarte śmietniki, z pewnością często latem zmagasz się z inwazją much. Zarówno jedne jak i drugie owady nie tylko przeszkadzają swoim natręctwem, ale też roznoszą choroby i zanieczyszczają żywność. Moskitiery okienne i drzwiowe to rozwiązanie, które pozwoli Ci wyeliminować problem. Latem otworzysz okno bez ryzyka, że obudzi Cię komar czy mucha. Odpowiednio gęsta siatka jest też skuteczną barierą dla większych pyłków roślinnych, dzięki czemu unikniesz alergenów i problematycznego kataru siennego.

Jak wybrać moskitierę okienną? Montaż moskitiery Warszawa i okolice.

Moskitiera na okno czy na drzwi?

Jak wybrać moskitierę do domu? Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wybór moskitier na okna,  drzwi balkonowe i na okno dachowe (jeśli jest w Twoim domu).

Pełne wyposażenie z pewnością zagwarantuje, że żaden owad nie dostanie się do wnętrza. W rzeczywistości nie zawsze taki wybór jest konieczny. Jeśli w niektórych wnętrzach przebywasz sporadycznie, możesz zrezygnować zarówno z moskitiery, jak i otwierania okien. W ofercie sklepu Gama Styl znajdziesz wszystkie rodzaje konstrukcji – na okno, na drzwi balkonowe i okna dachowe. Dlatego moskitiery z Warszawy możesz zamontować w całym swoim domu.

Magnetyczna, ramkowa czy zwijana – jaki model do domu?

Jeśli decyzję o tym, które okna osłonić moskitierą masz już za sobą, pora na wybór modelu, który najlepiej sprawdzi się w konkretnych warunkach. Moskitiery z Warszawy są dostępne w kilku wariantach, które różnią się zarówno budową, jak i sposobem montażu czy funkcjonalnością. Podstawowym elementem, który wpływa na wybór modelu jest rodzaj okna. To ono oraz związane z nim możliwości montażu warunkują wybór konstrukcji.  Poznaj dostępne modele i ich charakterystykę.

  • Moskitiera ramkowa (kołnierzowa) – składa się ze sztywnej, najczęściej aluminiowej ramki oraz naciągniętej na nią siatki w tworzywa sztucznego. Montaż nie wymaga ingerencji w ramę okienną, a całą konstrukcję mocuje się na obrotowych haczykach. Jej zaletami są prosty montaż i estetyka. Moskitiera ramkowa jest również tania.

 

  • Moskitiera rolowana – osłony rolowane są bardzo podobne w konstrukcji i obsłudze do tradycyjnych rolet. Siatka znajduje się w prowadnicach a podczas jej zwijania chowa się w specjalnej kasecie nad oknem. Do zalet tego rozwiązania z pewnością zalicza się możliwość odsłaniania okna. Rolety rolowane nie muszą też być demontowane na zimę, bowiem siatka jest chroniona przez kasetę.  Minusami są cena oraz montaż, który wymaga ingerencji w ścianę budynku.

 

  • Moskitiera na okno dachowe – jest formą rolety zwijanej, w której zamiast litej tkaniny zastosowano siatkę przeciw owadom. Takie moskitiery są teraz wyposażone w mechanizm zwijania typowy dla rolet na okno dachowe.

Na rynku można też spotkać modele harmonijkowe oraz moskitiery drzwiowe na zawiasach. Wybór odpowiedniego modelu uzależnia się od rodzaju otworu, który chcesz osłonić, a także od dostępnych środków i okresu, w którym moskitiery są montowane. Na etapie budowy domu warto zainwestować w moskitiery rolowane. Jeśli chcesz zaoszczędzić na wydatkach, najlepszym wyborem będzie moskitiera ramowa lub na rzep.

Jak wybrać moskitierę okienną? Montaż moskitiery Warszawa i okolice.

Najważniejsze jest dopasowanie moskitier

Wybór i montaż moskitiery to jeszcze nie wszystko. Aby cieszyć się komfortem snu przy otwartym oknie bez towarzystwa uciążliwych owadów warto postarać się o to, aby moskitiera była dobrze dopasowana do okna czy drzwi. Moskitiera ramkowa, rolowana lub drzwiowa powinna być skonstruowana na wymiar. Pozwoli to na wykonanie ramy lub kasety, która będzie bardzo dokładnie dopasowana do wymiarów ramy okiennej czy drzwiowej. Moskitiery wykonuje się na wymiar (w Warszawie) po wcześniejszym uzgodnieniu z klientem oraz dokonaniu pomiarów na miejscu montażu. Sprawdź też nasz artykuł o tym jak wybrać żaluzje idealne dla Twojego okna.

Jak wybrać moskitierę – kilka słów o designie

Na koniec warto również wspomnieć o designie moskitier. Współczesne produkty są zazwyczaj bardzo estetyczne, a wykonane z tworzyw sztucznych i  aluminium. Dodatkowo można je pomalować proszkowo na kolor okna. Dostępne są moskitiery w naturalnym kolorze białym lub w dowolnej barwie z palety RAL.

Producenci oferują też wykończenia drewnopodobne, które przypominają mahoń, orzech lub inny gatunek. Jeśli w Twoim domu są okna i drzwi z surowego drewna możesz dopasować moskitierę w tym samym stylu. Siatki wewnętrzne wykonane z PCV lub poliwęglanu zazwyczaj są w kolorach szarym lub czarnym.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 - głosy, ocena: 5,00 out of 5)
Loading...