TKANINY CLARKE & CLARKE

 

Kolekcja Equinox

KOLEKCJA ECO

KOLEKCJA DIMORA

 

abstrakcyjne hafty, przecierki, efekt dymu.

Skład poszczególnych tkanin oraz możliwość ich zastosowania:

  • Velutto  –  Velvet, 100% poliester, nitka haftu to bawełna z wiskozą/ pranie chemiczne. Zastosowanie- poduchy, zasłony, obicia
  • Sontuoso – Velvet, 100 % polester/ delikatne pranie wodne. Zastosowanie – poduchy, zasłony
  • Ricamo – Velvet, 100% poliester, nitka haftu to bawełna z przędzą metaliczną ( Zari)/ pranie chemiczne. Zastosowanie – poduchy, zasłony
  • Nuvola – 34% wiskoza, 31% poliester, 19% len, 16% bawełna/ pranie chemiczne. Zastosowanie – poduchy, zasłony, rolety rzymskie, obicia

KOLEKCJA BURLINGTON

KOLEKCJA EXOTICA

niezwykle modne welury w natarciu!  Kwiatowe wzory i soczyste kolory. Na zasłony i obicia. Miękkie lejące tkaniny, przyjemne w dotyku. Jako uzupełnienie haftowane naturalne tkaniny z przeznaczeniem na rolety rzymskie i lekkie zasłony. Dodatkiem jest welur obiciowy w drobny wzór.

Intensywne kolory i egzotyczne zwierzęta. Wzory przedstawione zostały na dwóch tkaninach, satynowej bawełnie i miękkim velvecie. Dla odważnych, kochających soczystość barw, odrobina egzotycznego luksusu na zasłony, rolety rzymskie i obicia.

KOLEKCJA AVALON

KOLEKCJA ANIMALIA

KOLEKCJA HENLEY

KOLEKCJA BIARRITZ

Tkaniny lniane i wiskozowe mają współczesny matowy, kredowy wygląd, który nadaje się zarówno na draperię, jak i tapicerkę.

KOLEKCJA ORGANICS

delikatne wzory, kolory ziemi, lekko wypłowiałe.  Intrygująca faktura, różne sploty nitki, wzory roślinne oraz geometryczne.
Skład tej tkaniny to 72% poliester i 28% bawełna.
Można użyć na zasłony, rolety rzymskie, poduszki.

KOLEKCJA LUSSO

Wspaniała kolekcja luksusowych satynowych, szenilowych i lnianych tkanin zainspirowane blaskiem art deco starego Hollywood.

KOLEKCJA AMARA

Kolekcja tkanin inspirowana wzornictwem Afrykańskim, motywem przewodnim w powstawaniu tych materiałów zasłonowo-obiciowych był ludowy północnoafrykański taniec.

KOLEKCJA IMPERIALE

 

Imponująca kolekcja tkanin dekoracyjnych w opalizujacych kolorach złota, kości słoniowej, przyćmionej szarości i turkusu.

KOLEKCJA MANOR HOUSE

Pastelowe odcienie tej kolekcji tkanin zostały stworzone z myślą o sypialni, spokojne połączenia kolorystyczne mają za zadanie wyciszyć domownika przed snem. Materiały w tej kolekcji do zastosowania na dekoracje okien oraz meble tapicerowane.

KOLEKCJA PALLADIO

Kolekcja materiałów obiciowo-zasłonowych w Włoskim stylu, wzory imitują przetarte zębem czasu zabytkowe tapety i tkaniny.

KOLEKCJA WILDERNESS

Tkaniny z tej kolekcji to typowy Szedzki klimat folklorystyczny.
Paleta tkanin zawiera zarówno druki jak i delikatny haft.

KOLEKCJA BATIK

Tkaniny Clarke & Clarke – sprawdź najważniejsze informacje o tych tkaninach. Dowiedz się jakie kolekcje tworzą tkaniny, jaki jest ich skład oraz gdzie najlepiej je zastosować, aby otrzymać maksymalnie dobry efekt.

Tkaniny stanowią nieodłączną część naszego codziennego życia, pełniąc funkcje zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Są to materiały tekstylne powstałe poprzez skrzyżowanie nitek, włókien lub nici w procesie zwartego łączenia. Proces ten może być realizowany na różne sposoby, w zależności od rodzaju tkaniny, której chcemy uzyskać. Istnieje wiele rodzajów tkanin. Są to między innymi bawełna, len, jedwab, wełna czy poliester. Każda z nich ma swoje unikalne właściwości.

Bawełna, chętnie stosowana w odzieży, cechuje się miękkością i przewiewnością, natomiast wełna doskonale izoluje ciepło, sprawdzając się w zimowych ubraniach. Len, z kolei, znany jest ze swojej wytrzymałości i chłonności. Każdy rodzaj tkaniny posiada swoje charakterystyczne właściwości, decydujące o jego zastosowaniu.

Tkaniny odgrywają kluczową rolę nie tylko w modzie, ale również w aranżacji wnętrz czy przemyśle. Proces ich produkcji uległ znacznemu postępowi, dzięki czemu dostępne są różnorodne struktury i wzory, umożliwiające kreatywność w projektowaniu. Współczesne technologie pozwalają na tworzenie tkanin o zaawansowanych właściwościach, takich jak odporność na plamy, przeciwbakteryjność czy nawet inteligentne tkaniny reagujące na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Podsumowując, tkaniny to nie tylko praktyczne elementy naszego otoczenia, ale także nośniki kultury, historii i innowacji technologicznych, które wpływają na nasze życie na wielu poziomach. Jeżeli zastanawiasz się jakie tkaniny Clarke & Clarke wybrać dla siebie lub swojego wnętrza skontaktuj się z nami.

 

Zobacz też inne tkaniny z naszej oferty: Tkaniny Romo Group, Tkaniny James Hare, Tkaniny ILIVENarzuty, poduchy i inne, Tkaniny obiciowe i usługi tapicerskie, Tkaniny CamengoTkaniny Clarke & Clarke

 

Gama Styl
ul. Aleja Wilanowska 33 lok. 1
02-765 Warszawa

Salon:  tel kom: 530 313 333

p. Aneta tel kom: 660 702 062
p. Sławomir tel. kom: 604 971 627

e-mail: [email protected]