Blog

Dekoracja okien w kuchni i salonie

14 listopada, 2018

Dom to miejsce, w którym odpoczywamy, przyjmujemy gości, do którego wracamy  po ciężkim dniu, dlatego staramy się urządzić go tak, aby przebywanie w nim było przyjemnością.  Staramy się też, aby jego aranżacja była zgodna z naszym gustem i zmysłem estetycznym. Czasem nawet jeden drobny, ale źle dobrany, detal może zepsuć efekt i odwrotnie - dobrze dobrany - może sprawić, że nasz salon czy kuchnia staną się wyjątkowymi miejscami, zachwycający gości i budującymi nasz pozytywny nastrój. Bez wątpienia takimi istotnymi "detalami" są dekoracje okienne.

Zobacz

Rodzaje plis i ich zastosowanie

23 listopada, 2018

Plisy na okna są obecnie bardzo popularne i z pewnością można je nazwać hitem ostatniego dziesięciolecia. Wynika to nie tylko z ich wyjątkowej estetyki, ale też z funkcjonalności. Chociaż wyglądem przypominają nieco żaluzje poziome, w rzeczywistości są bardziej mobilne i dzięki temu - komfortowe. Zaletą plis do okien jest możliwość ich odsłaniania i zasłaniania zarówno od góry jak i od dołu. Dzięki temu można znacznie efektywniej dostosować oświetlenie pokoju do aktualnych potrzeb domowników.

Zobacz

Dlaczego rolety rzymskie?

30 listopada, 2018

Rolety możemy wykonać praktycznie z dowolnej tkaniny, może to być len, bawełna jedwab, czy też zwykły poliester. Mogą zostać wykonane na podszewce zaciemniającej co świetnie się sprawdzi w sypialni. Mogą być wykonane z tkaniny gładkiej jak i ze wzorem. Wzorzysta roleta rzymska może być takim małym obrazem dekoracyjnym na naszym oknie.

Zobacz

Jak dobrać karnisz do naszego wnętrza?

7 grudnia, 2018

we współczesnym budownictwie jednorodzinnym, w budynkach deweloperskich i apartamentowcach najlepszym rozwiązaniem będą karnisze nowoczesne, również te elektryczne. Warto też spojrzeć na lofty aranżowane w stylu industrialnym. Są to wnętrza, w których wieszanie karniszy na suficie kilka metrów nad podłogą może być ciekawym elementem dekoracyjnym również bez umieszczania na nim zasłon czy firan. Takie detale można uzupełnić różnymi wiszącymi dekoracjami.

Zobacz

Tkaniny w Twoim domu, czyli rodzaje materiałów dekoracyjnych

25 stycznia, 2019

Tkaniny w Twoim domu, czyli rodzaje materiałów dekoracyjnych Przymierzając się do zmiany istniejących zasłon, obić lub innych elementów tkaninowych w naszym domu stajemy przed dylematem co do ich rodzaju. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę różnorodności tkanin naturalnych, sztucznych i syntetycznych.

Zobacz

Jal wybrac moskitierę idealną?

5 marca, 2019

Dlaczego warto zainstalować moskitierę? Zapewne każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z sytuacją, kiedy po wieczornym wyłączeniu światła przed snem i wygodnym ułożeniu się w pościeli został dosłownie postawiony na nogi uciążliwym bzyczeniem komara. Pomimo bagatelizowania ukąszeń i ich konsekwencji brak reakcji na przykry dźwięk jest niemal niemożliwy. Nie pomaga nakrywanie głowy kołdrą – sytuacja zazwyczaj kończy się włączeniem światła i polowaniem na nieproszonego gościa. Komary to niejedyne szkodniki, którzy - wpadając przez otwarte okna - negatywnie wpływają na nasze otoczenie. Jednak nie tylko komary są uciążliwe...

Zobacz

Czym zasłonić okno w miejscu pracy?

3 listopada, 2022

Oczywiście wszystko rozbija się o usytuowanie okna i ilości miejsca.  Nie wspomnę już o upodobaniach właściciela. Właściwie to wszystko jest dozwolone, jedyne co nas ogranicza to sytuacja techniczna i nasze potrzeby. Przy pracy w gabinecie powinniśmy mieć komfort zapewniający zarówno dostateczną ilość światła jak i dobre osłonięcie aby słońce nie świeciło nam w oczy, czy też w monitor.

Zobacz