Czym zasłonić okno w miejscu pracy?

3 listopada, 2022

Urządzasz nowe biuro? Być może zastanawiasz się czym zasłonić okno w miejscu pracy? Oczywiście wszystko rozbija się o usytuowanie okna i ilości miejsca.  Nie wspomnę już o upodobaniach właściciela. Właściwie to wszystko jest dozwolone, jedyne co nas ogranicza to sytuacja techniczna i nasze potrzeby. Przy pracy w gabinecie powinniśmy mieć komfort zapewniający zarówno dostateczną ilość światła jak i dobre osłonięcie aby słońce nie świeciło nam w oczy, czy też w monitor.

 

Najbardziej klasyczną dekoracją spełniającą te dwa wymogi to  żaluzje drewniane 50 mm montowane ściana lub sufit. Niestety nie zawsze jest możliwość ich zainstalowania.  Bywają sytuacje w których mamy zbyt małe nadproże i po podniesieniu żaluzja wchodziłaby w przestrzeń okna, co uniemożliwi jego otwarcie. Przy takiej konstrukcji technicznej możemy rozważać żaluzje drewniane 25 mm montowane na ramę okna.

Czym zasłonić okno w miejscu pracy? Czym zasłonić okno w miejscu pracy?  Czym zasłonić okno w miejscu pracy?

Czym zasłonić okno w miejscu pracy? Rolety rzymskie.

Jeśli nie przepadamy za żaluzjami to proponuję rozważyć rolety rzymskie. Jest wiele tkanin o różnych splotach, kolorach czy wzorach. Zajmują też trochę mniej miejsca po złożeniu, potrzebują minimum 20 cm. Więc jeśli nie mamy miejsca na żaluzje drewniane 50 mm jest to jakaś alternatywa. Zaleta rolet rzymskich jest to że przy minimum potrzebnego miejsca wprowadzają do wnętrza odrobinę miękkości i ciepła.

Czym zasłonić okno w miejscu pracy? Czym zasłonić okno w miejscu pracy? ROLETY_RZYMSKIE_GABINET_WARSZAWA

 

Jeśli potrzebujemy przesłonić większe przestrzenie np. w sali konferencyjnej najlepsze mogą okazać się zasłony, które mogą być zainstalowane na karniszu elektrycznym, sterowanym za pomocą pilota.

Przy zastosowaniu odpowiedniej tkaniny wytłumią to co się dzieje poza pomieszczeniem, zaciemniające pozwolą na komfortowe zaprezentowanie projektów, lub zwyczajnie przyprószą światło by spotkanie nie było koszmarem.

Jeśli jednak nie mamy odpowiedniej ilości miejsca lub wolimy zachować bardziej surowy charakter wnętrza z pomocą przyjdą nam rolety rzymskie czy też wcześniej wspomniane żaluzje drewniane 🙂 Zachęcamy również do artykułu, a którym dzielimy się wiedzą na temat tego jak wybrać moskitierę do biura.

 

ZASŁONY_POKOJ_KONFERENCYNY ZASŁONY_KONFERENCYJNA

 

My ze swojej strony zapraszamy do współpracy jeśli takowej Państwo potrzebujecie 🙂

przygotowane i opracowane przez Aneta Krause

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Jeszcze nie oceniono)
Loading...