Naturalne tkaniny w Twoim domu – zasłony z lnu i bawełny

12 grudnia, 2022

Dekorowanie okien w salonie, sypialni czy pokoju dziennym przy pomocy zasłon to chętnie wykorzystywane rozwiązanie aranżacyjne. Pozwala na kreowanie spójnej całości, wpływa na funkcjonalność całego pomieszczenia. Jednym z coraz chętniej wykorzystywanych we współczesnych wnętrzach rozwiązań są naturalne tkaniny – zasłony wykonane z naturalnych włókien, takich jak len, bawełna lub mieszanki tych szlachetnych włókien. Jaką rolę odgrywają zasłony w przestrzeniach mieszkalnych? Gdzie wykorzystywane są zasłony naturalne i dlaczego warto na nie postawić?

Zasłony we wnętrzach – dlaczego są tak istotne?

Dekorowanie okien w pomieszczeniach to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza, który często wysuwa się na pierwszy plan – obecność zasłon w salonie, sypialni lub pokoju dziennym jest kluczowe zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym. Zastosowanie zasłon stwarza możliwość sterowania dopływu światła słonecznego oraz zapewnienie poczucie prywatności domowników. Wspaniale ocieplają wnętrze i dopełniają przestrzeń swą miękkością. Jeden warunek, muszą być dobrze dobrane do wnętrza, pasować do kanapy, dywanu, i innych elementów we wnętrzu. Świetnie działają też jako izolator na dużych, oszklonych przestrzeniach. Wytłumiają pogłos w pomieszczeniu i w zależności od grubości niwelują hałas z zewnątrz.

Naturalne tkaniny  – zasłony lniane i bawełniane we wnętrzach

Zasłony z naturalnych włókien wykorzystuje się we współczesnych wnętrzach typu loft, industrial, doskonale wpisują się w surowość tych wnętrz. Ich naturalny splot i prostota oraz odpowiedni kolor dopełniają całość wnętrza. Bawełniane i lniane zasłony można spotkać również w przestrzeniach utrzymanych w stylistyce skandynawskiej i boho. Zasłony z tych materiałów doskonale komponują się bowiem z różnorodnymi naturalnymi materiałami wykonanymi z drewna, szkła, kamienia oraz pozwalają na nadanie im ciepłego, przytulnego wykończenia.

Zasłony z naturalnych materiałów — dlaczego warto?

Dekorowanie okien przy pomocy zasłon z naturalnych tkanin to popularne rozwiązanie, które jest doceniane dzięki swoim właściwościom. Wybór zasłon z lnu lub bawełny pozwala bowiem na cieszenie się szeregiem korzyści, do których możemy zaliczyć aspekty, takie jak: estetyczny wygląd pozwalający na uzyskanie efektu pięknych i eleganckich zasłon przewiewność właściwości antybakteryjne i antystatyczne przyjazność dla środowiska naturalnego

A jednak mają swoje wady…

Naturalne tkaniny zasłonowe:

  • muszą być uszyte na podszewce, inaczej tkanina wyblaknie od promieni słonecznych,
  • w przypadku zasłon z lnu bawełny, zalecamy pranie chemiczne. Pranie wodne spowoduje że tkanina się skurczy, zasłony mogą stać się za krótkie,
  • trudno je wyprasować, nigdy nie będą pod tym względem tak podatne jak niejedna tkanina poliestrowa.
  • więcej o rodzajach tkanin znajdziesz na naszym blogu
  • przeczytaj też o najlepszych materiałach obiciowych

Wielbicielom naturalnych tkanin, którzy nie chcą takich utrudnień, polecamy innowacyjnie przerobione tkaniny poliestrowe udające tkaniny naturalne. Dzisiejsze możliwości techniczne pozwoliły uzyskać tkaniny, które do złudzenia przypominają naturalne, a są mniej kłopotliwe w użytkowaniu. Jest też duża oferta tkanin z recyklingu, które z powodzeniem udają naturę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą aranżacji okien!

Zespół Gama Styl

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Jeszcze nie oceniono)
Loading...