Naturalne tkaniny w Twoim domu – zasłony z lnu i bawełny

12 grudnia, 2022

Dekorowanie okien w salonie, sypialni czy pokoju dziennym przy pomocy zasłon to chętnie wykorzystywane rozwiązanie aranżacyjne. Pozwala na kreowanie spójnej całości, wpływa na funkcjonalność całego pomieszczenia. Jednym z coraz chętniej wykorzystywanych we współczesnych wnętrzach rozwiązań są zasłony wykonane z naturalnych włókien, takich jak len, bawełna lub mieszanki tych szlachetnych włókien. Jaką rolę odgrywają zasłony w przestrzeniach mieszkalnych? Gdzie wykorzystywane są zasłony naturalne i dlaczego warto na nie postawić?

Zasłony we wnętrzach – dlaczego są tak istotne?

Dekorowanie okien w pomieszczeniach to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza, który często wysuwa się na pierwszy plan – obecność zasłon w salonie, sypialni lub pokoju dziennym jest kluczowe zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym. Zastosowanie zasłon stwarza możliwość sterowania dopływu światła słonecznego oraz zapewnienie poczucie prywatności domowników. Wspaniale ocieplają wnętrze i dopełniają przestrzeń swą miękkością. Jeden warunek, muszą być dobrze dobrane do wnętrza, pasować do kanapy, dywanu, i innych elementów we wnętrzu. Świetnie działają też jako izolator na dużych, oszklonych przestrzeniach. Wytłumiają pogłos w pomieszczeniu i w zależności od grubości niwelują hałas z zewnątrz.

Zasłony lniane i bawełniane we wnętrzach

Zasłony z naturalnych włókien wykorzystywane są we współczesnych wnętrzach typu loft, industrial, doskonale wpisują się w surowość tych wnętrz. Ich naturalny splot i prostota oraz odpowiedni kolor dopełniają całość wnętrza. Bawełniane i lniane zasłony można spotkać również w przestrzeniach utrzymanych w stylistyce skandynawskiej i boho. Zasłony z tych materiałów doskonale komponują się bowiem z różnorodnymi naturalnymi materiałami wykonanymi z drewna, szkła, kamienia oraz pozwalają na nadanie im ciepłego, przytulnego wykończenia.

Zasłony z naturalnych materiałów — dlaczego warto?

Dekorowanie okien przy pomocy zasłon z naturalnych tkanin to popularne rozwiązanie, które jest doceniane dzięki swoim właściwościom. Wybór zasłon z lnu lub bawełny pozwala bowiem na cieszenie się szeregiem korzyści, do których możemy zaliczyć aspekty, takie jak: estetyczny wygląd pozwalający na uzyskanie efektu pięknych i eleganckich zasłon przewiewność właściwości antybakteryjne i antystatyczne przyjazność dla środowiska naturalnego

A jednak mają swoje wady…

Naturalne tkaniny zasłonowe:

  • muszą być uszyte na podszewce, inaczej tkanina wyblaknie od promieni słonecznych,
  • w przypadku zasłon z lnu bawełny, zalecamy pranie chemiczne. Pranie wodne spowoduje że tkanina się skurczy, zasłony mogą stać się za krótkie,
  • trudno je wyprasować, nigdy nie będą pod tym względem tak podatne jak niejedna tkanina poliestrowa.

Wielbicielom naturalnych tkanin, którzy nie chcą takich utrudnień, polecamy innowacyjnie przerobione tkaniny poliestrowe udające tkaniny naturalne. Dzisiejsze możliwości techniczne pozwoliły uzyskać tkaniny, które do złudzenia przypominają naturalne, a są mniej kłopotliwe w użytkowaniu. Jest też duża oferta tkanin z recyklingu, które z powodzeniem udają naturę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą aranżacji okien!

Zespół Gama Styl

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Jeszcze nie oceniono)
Loading...