Czym są rolety rzymskie?

30 listopada, 2018

Rolety rzymskie są świetną alternatywą dla klasycznych zasłon. Świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzamy miejsce zarówno wizualnie jak i w rzeczywistości.

Rolety możemy wykonać praktycznie z dowolnej tkaniny, może to być len, bawełna jedwab, czy też zwykły poliester. Mogą zostać wykonane na podszewce zaciemniającej co świetnie się sprawdzi w sypialni. Mogą być wykonane z tkaniny gładkiej jak i ze wzorem. Wzorzysta roleta rzymska może być takim małym obrazem dekoracyjnym na naszym oknie. Oczywiście wszystko zależy od wystroju wnętrza i naszych upodobań. Zawsze powtarzam że powinniśmy kierować się nasza intuicją i upodobaniami. Projektant/dekorator jest nam potrzebny aby spiąć nasze pomysły i potrzeby w jedna całość.

Jakie rodzaje mechanizmów mamy do dyspozycji?

Rolety wyposażone są   w proste w obsłudze mechanizmy regulacji nasłonecznienia. Sterowanie w roletach rzymskich odbywa się za pomocą łańcuszka który dostępny jest w rożnych kolorach. Ostatnim hitem do surowych wnętrz są łańcuszki metalowe o różnej kolorystyce.

Jako druga opcja to rolety sterowane elektrycznie. Ich obsługa odbywa się za pomocą pilota czy też przycisku naściennego. Takie rolety wymagają zasilania podprowadzonego w pobliżu okna. Zasilanie odbywa się za pomocą niewielkiego silniczka, sam silnik jest zakryty tkaniną więc niewidoczny. Rolety rzymskie sprawdzą się doskonale rozwiązaniem zarówno w pokoju dziennym, sypialni, jak i w kuchni.

 

Czym są rolety rzymskie? Warszawa i okolice.Czym są rolety rzymskie? Warszawa i okolice.

 

Jak prać rolety rzymskie? Polecane miejsca w Warszawie

Niewątpliwą zaletą rolet rzymskich jest możliwość ich prania. Producenci zalecają zwykle pranie chemiczne. Aby nie uszkodzić konstrukcji rolety, warto zlecić usługę demontażu i wyprania specjalistom np. sklepu Gama Styl z Warszawy.  Nasi fachowcy zajmą się demontażem, praniem rolet rzymskich, a następnie ponownym zamontowaniem rolety na miejscu. Wszystko szybko i sprawnie, bez konieczności przeprowadzania samodzielnie skomplikowanych czynności.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym artykułem na temat karniszy i tego jak je odpowiednio wybrać. Zapraszamy do lektury.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 - głosy, ocena: 5,00 out of 5)
Loading...