Najlepsze materiały obiciowe – stwórz swój idealny mebel

4 lutego, 2023

Planując zakup materiałów obiciowych, zawsze pojawia się pytanie, jaki materiał wybrać. Niezależnie od tego, jaki mebel planujemy zmienić czy zaprojektować od początku, wybór materiałów jest bardzo szeroki, a tym samym bywa trudny. Jednak by dokonać jak najlepszego wyboru, wystarczy kierować się kilkoma wskazówkami.

Jak wybrać wzór materiału obiciowego?

Przed wyborem materiałów obiciowych warto zadać sobie kilka pytań:

  • Jaki efekt chcesz uzyskać?
  • Gdzie będą używane meble? 
  • Jaki styl ma wnętrze, w którym ma znaleźć się mebel?

Odpowiedź na te trzy pytania pomoże wybrać najlepsze materiały obiciowe. To gwarancja powodzenia w znalezieniu rozwiązania estetycznego, pasującego do gustu domowników oraz stylu wnętrzarskiego, który jest obecny w danym pomieszczeniu.

Jak wybrać najlepszy materiał obiciowy?

Nie da się ukryć, że kwestie estetyczne materiałów obiciowych tapicerskich są dużo łatwiejsze niż te związane z praktycznością. W tej sprawie ważne jest to, by sprawdzić, czy materiał faktycznie jest obiciowy. Takiej informacji często brakuje na stronie produktu lub ostatecznie okazuje się, że materiał jest jedynie dekoracyjny i nadaje się tylko na zasłony lub jako poszewka. Jeśli zyskasz pewność na tym polu, warto sprawdzić test Martindale. Im wyższy, tym tkanina jest odporniejsza na przetarcia, a to bardzo ważne, by długo cieszyć się naszym meblem. Test Martindale:

  • 15 000-25 000: do codziennego, domowego użytku 
  • 25 000-30 000: do intensywnego użytkowania w domu, sofy/kanapy które służą również do spania
  • 30 000-40 000: do użytku w biurze
  • >40 000: do użytku komercyjnego i publicznego o dużym natężeniu

Warto postawić na tkaniny, które są łatwe w utrzymaniu, a jeśli masz w domu małe dzieci lub zwierzęta, należy dodatkowo zwrócić uwagę na to, czy materiał można łatwo wyczyścić. Warto pomyśleć o tkaninach hydrofobowych ze specjalną powłoką z których płyny szybko usuniemy za pomocą ściereczki, materiałach łatwo czyszczących, których powłoka nie pozwala na wnikanie brudu.

Ekspercka wiedza w sklepie z materiałami tapicerskimi 

Tworząc projekt lub planując renowację mebla, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy sklepu z materiałami tapicerskimi z Warszawy, jakim jest Gama Styl. Nasi profesjonaliści służą pomocą nie tylko z zakresu wyboru materiałów, które cieszą się popularnością pod względem estetyki, trwałości czy wygody. Oferujemy również usługi tapicerskie, dzięki którym możemy stworzyć mebel od podstaw, zgodnie z projektem klienta lub dokonać renowacji starych i zniszczonych mebli. 

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Jeszcze nie oceniono)
Loading...