Najlepsze materiały obiciowe – stwórz swój idealny mebel

4 lutego, 2023

Materiały obiciowe potrafią zmienić całkowicie oblicze naszych mebli. Planując zakup materiałów obiciowych, zawsze pojawia się pytanie, jaki materiał wybrać. Niezależnie od tego, jaki mebel planujemy zmienić czy zaprojektować od początku, wybór materiałów jest bardzo szeroki, a tym samym bywa trudny. Jednak by dokonać jak najlepszego wyboru, wystarczy kierować się kilkoma wskazówkami.

Materiały obiciowe. Jaki wybrać wzór?

Przed wyborem materiałów obiciowych warto zadać sobie kilka pytań:

  • Jaki efekt chcesz uzyskać?
  • Gdzie będą używane meble? 
  • Jaki styl ma wnętrze, w którym ma znaleźć się mebel?

Odpowiedź na te trzy pytania pomoże wybrać najlepsze materiały obiciowe. To gwarancja powodzenia w znalezieniu rozwiązania estetycznego, pasującego do gustu domowników oraz stylu wnętrzarskiego, który jest obecny w danym pomieszczeniu.

Jak wybrać najlepszy materiał obiciowy?

Nie da się ukryć, że kwestie estetyczne materiałów obiciowych tapicerskich są dużo łatwiejsze niż te związane z praktycznością. W tej sprawie ważne jest to, by sprawdzić, czy materiał faktycznie jest obiciowy. Takiej informacji często brakuje na stronie produktu lub ostatecznie okazuje się, że materiał jest jedynie dekoracyjny i nadaje się tylko na zasłony lub jako poszewka. Jeśli zyskasz pewność na tym polu, warto sprawdzić test Martindale. Im wyższy, tym tkanina jest odporniejsza na przetarcia, a to bardzo ważne, by długo cieszyć się naszym meblem. Test Martindale:

  • 15 000-25 000: do codziennego, domowego użytku 
  • 25 000-30 000: do intensywnego użytkowania w domu, sofy/kanapy które służą również do spania
  • 30 000-40 000: do użytku w biurze
  • >40 000: do użytku komercyjnego i publicznego o dużym natężeniu

Warto postawić na tkaniny, które są łatwe w utrzymaniu. Jeżeli masz w domu małe dzieci lub zwierzęta, należy dodatkowo zwrócić uwagę na to, czy materiał można łatwo wyczyścić. Warto pomyśleć o tkaninach hydrofobowych ze specjalną powłoką z których płyny szybko usuniemy za pomocą ściereczki, materiałach łatwo czyszczących, których powłoka nie pozwala na wnikanie brudu.

Materiały obiciowe – zapytaj eksperta 

Tworząc projekt lub planując renowację mebla, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy sklepu z materiałami tapicerskimi z Warszawy, jakim jest Gama Styl. Nasi profesjonaliści służą pomocą nie tylko z zakresu wyboru materiałów, które cieszą się popularnością pod względem estetyki, trwałości czy wygody. Oferujemy również usługi tapicerskie, dzięki którym możemy stworzyć mebel od podstaw, zgodnie z projektem klienta lub dokonać renowacji starych i zniszczonych mebli. 

Sprawdź też nasz artykuł, w którym doradzamy jak ozdobić okna w eleganckim stylu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Jeszcze nie oceniono)
Loading...