Czym są karnisze elektryczne i gdzie sprawdzą się najlepiej?

19 czerwca, 2023

W pomieszczeniach, w których znajdują się duże przeszklenia, tradycyjne zasłanianie i odsłanianie zasłon czy firan może być uciążliwe. W takich wnętrzach doskonale sprawdzają się karnisze, które ułatwią to zadanie, a przy tym sprawią, że aranżacja okienna zawsze będzie prezentowała się nienagannie. Z tego wpisu dowiesz się czym są karnisze elektryczne i jak je wybrać.

Gdzie warto wykorzystać karnisze elektryczne?

Karnisze elektryczne to rozwiązania wyposażone w napęd elektryczny, którym steruje się za pomocą pilota lub smartfona. Są powszechnie wykorzystywane w hotelach, salach konferencyjnych i wnętrzach użyteczności publicznej, ale coraz częściej znajdują zastosowanie także w domach i mieszkaniach. Długi karnisz do salonu czy pokoju dziennego, wyposażony w sterowanie elektryczne, będzie idealny w przypadku wnętrza wysokiego lub z dużymi przeszkleniami. Szczególnie pomieszczenia loftowe, które są często bardzo wysokie, warto wyposażyć w elektryczne karnisze.

Montaż karniszy elektrycznych to również dobre rozwiązanie we wnętrzach, które charakteryzują się wysokim poziomem nasłonecznienia. Warto wspomnieć, że można je zsynchronizować z czujnikami pogodowymi – będą automatycznie zasłaniać okna wtedy, gdy słońce świeci najmocniej. Dzięki temu można również zaoszczędzić na klimatyzacji.

Jak wybierać karnisze?

Planując zakup karnisza elektrycznego, należy przede wszystkim dokładnie zmierzyć okno. Dzięki temu karnisz będzie idealnie dopasowany. Warto również zwrócić uwagę na jego wytrzymałość. Inne rozwiązania sprawdzą się w przypadku lekkich firan czy zasłon. Inne będą odpowiednie w przypadku grubych kotar zaciemniających, które są dosyć ciężkie.

Szukasz sklepu z karniszami w Warszawie? Zapoznaj się z naszą ofertą. Jako Gama Styl oferujemy rozwiązania najwyższej jakości. Służymy nie tylko szeroką gamą materiałów, ale również profesjonalnym doradztwem. Jesteśmy również w stanie zaprojektować dekorację okienną, która będzie uwzględniała niezwykle praktyczne karnisze elektryczne.

Sprawdź też nasz artykuł o ciekawej alternatywie zasłonięcia okien i dowiedz się więcej o roletach rzymskich.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Jeszcze nie oceniono)
Loading...