Co powinien uwzględniać dobry projekt dekoracji okiennej w salonie?

14 czerwca, 2023

Planując aranżację salonu, wiele osób zapomina o ważnej kwestii jaką jest projekt dekoracji okiennej. Jest to poważny błąd, ponieważ pełni ona nie tylko rolę dekoracyjną, ale również praktyczną – powinna odpowiednio zasłaniać okna. Sprawdź, co powinien uwzględniać dobry projekt dekoracji okiennej w salonie i jakie elementy mogą się w nim znaleźć.

Projekt dekoracji okiennej – od czego zacząć?

Najważniejszą kwestią, od której należy rozpocząć tworzenie projektu, jest ustalenie wymiarów oraz kształtu okna. Dzięki temu możesz odpowiednio zaplanować dalsze elementy dekoracji. Warto uwzględnić fakt, że nie każda dekoracja jest uniwersalna. Istnieją takie produkty, których instalacja nie jest możliwa przy każdym przeszkleniu.

Należy pamiętać również o uwzględnieniu stopnia nasłonecznienia. Jeśli do pomieszczenia wpada duża ilość światła, warto zdecydować się na ciemniejszy kolor dekoracji i elementy zaciemniające. W przypadku przestrzeni mniej nasłonecznionych doskonale sprawdzą się jasne kolory oraz elementy, które sprawiają wrażenie lekkich.

Czym można udekorować okno w salonie?

Kolejnym etapem projektowania dekoracji okiennej jest wybranie materiałów. Zagłębiając się w dostępną na rynku ofertę, czasem trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Z pewnością numerem jeden są zasłony. Odpowiednio dobrane pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną, ponieważ są w stanie skutecznie ochronić pomieszczenie przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Zasłony są dostępne w wielu różnych wariantach kolorystycznych i materiałowych. W naszym innym artykule pisaliśmy o tym jak wybrać odpowiednie zasłony do sypialni – zapraszamy do lektury.

Uwzględnij nowoczesne rozwiązania – rolety rzymskie i plisy

Modne dekoracje okien charakteryzują się obecnie nowoczesnymi rozwiązaniami. Można do nich zaliczyć rolety rzymskie oraz plisy, które dzięki swoim cechom doskonale sprawdzą się w salonie. Rolety rzymskie stanowią eleganckie rozwiązanie, które jest także bardzo praktyczne. Funkcja zaciemniania daje możliwość odpowiedniego regulowania wpadającego światła, co nie tylko chroni pomieszczenie przed słońcem, ale zapewnia również wyższy poziom prywatności.

Plisy zwijające się w harmonijkę, umożliwiają zasłonięcie okna w całości lub częściowo, co pozwala na regulowanie temperatury wewnątrz pomieszczenia. Doskonale sprawdzą się w przypadku niemal każdej przestrzeni, ponieważ są delikatne i nie zajmują zbyt dużo miejsca. Ich niepodważalną zaletą jest możliwość prania, dzięki czemu mogą być nieskazitelnie czyste przez cały czas.

Podejmując współpracę z Gama Styl, otrzymujesz nie tylko szeroką gamę materiałów i rozwiązań. Zajmujemy się również tworzeniem projektów dekoracji okiennej, uwzględniając preferencje oraz oczekiwania naszych Klientów. Jesteśmy w stanie zrealizować projekt nawet w przypadku okien o nietypowym kształcie. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Jeszcze nie oceniono)
Loading...