Poznaj rodzaje moskitier i wybierz wariant idealnie dopasowany do swoich potrzeb!

20 lipca, 2023

Prawidłowo dobrana moskitiera to ratunek dla osób, które nie mogą poradzić sobie z uciążliwymi insektami przedostającymi się do wnętrza domu. Z taką osłoną nie trzeba otwierać okien i drzwi w obawie, że do wewnątrz przedostaną się nieproszeni goście. Jakie są rodzaje moskitier i które sprawdzą się najlepiej?

Moskitiery okienne

Moskitiery, czyli siatki o gęstych oczkach, wykonane z włókna szklanego, naciągniętego na specjalną ramkę (najczęściej wykonaną z aluminium lub profili PVC) można podzielić na dwa podstawowe rodzaje – okienne oraz drzwiowe. Wśród modeli okiennych można wyróżnić dwa podstawowe warianty:

  • moskitiera ramkowa – mocowana jest przy pomocy specjalnych zaczepów. Montaż jest stały, z możliwością zdjęcia osłony na okres zimowy, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
  • moskitiera rolowana pionowo – to model idealny dla osób ceniących sobie skuteczność i wygodę użytkowania. Jej konstrukcja i użytkowanie są bardzo proste, ponadto nie ma potrzeby jej demontażu na okres zimowy. Takie moskitiery przytwierdza się do ramy okna lub glifu muru. Zwijają się automatycznie, z czego można skorzystać, gdy nie będą już potrzebne.

Rodzaje moskitier – moskitiery drzwiowe

Alternatywą dla moskitier okiennych są moskitiery drzwiowe, najczęściej montowane przy wyjściu na taras. Dostępne są w kilku wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiednio dopasowanego do swoich potrzeb.

Szukając produktu wysoce odpornego na działanie warunków atmosferycznych, warto postawić na moskitiery plisowane. Te w zależności od potrzeb dostępne są w wariancie jednoskrzydłowym lub dwuskrzydłowym. Miłośnikom praktycznych rozwiązań spodoba się moskitiera drzwiowa, klasyczna i najbardziej uniwersalna. Jest solidna, odporna na zniszczenia, a jej dodatkowym atutem są samozamykające się zawiasy. Dla posiadaczy bardzo dużych drzwi tarasowych poleca się moskitiery suwanae, która nie tylko odpowiednio pełni swoją funkcję praktyczną, ale również doskonale się prezentuje.

Moskitiera to ciekawe i praktyczne rozwiązanie, które pozwala na ochronę wnętrza przed insektami. W Gama Styl oferujemy różnorodność rozwiązań oraz profesjonalne doradztwo, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować moskitiery idealnie dostosowane do potrzeb naszych Klientów.

Polecamy również:

Sprawdź też nasze inne porady i wskazówki. W tym artykule dowiesz się jak zaaranżować okna w stylu industrialnym.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 - głosy, ocena: 5,00 out of 5)
Loading...