Aranżacja okien w stylu industrialnym? Sprawdź nasz poradnik.

10 lipca, 2023

W obecnych czasach można różnić wiele ciekawych, dobrze prezentujących się stylów wnętrz. Oznacza to, że dla wielu osób wybór jednego wystroju może stanowić nie lada wyzwanie. Pośród mnóstwa charakterystycznych opcji, można znaleźć nieco spokojniejsze propozycje. Jedną z najczęściej wybieranych jest styl industrialny, który cechuje się prostotą, minimalizmem oraz jak najlepszym wykorzystaniem wolnej przestrzeni. Sprawdź czym charakteryzuje się aranżacja okien w stylu industrialnym, a także poznaj najlepsze dodatki do sypialni w tym stylu.

Styl industrialny — czym się charakteryzuje?

Mieszkania urządzone w stylu industrialnym charakteryzują się następującymi cechami:

  • minimalizm
  • otwarta przestrzeń
  • duże okna
  • wykorzystanie surowych materiałów
  • spójne i neutralne kolory

Tego typu wystrój jest nad wyraz minimalistyczny. Nie ma w nim miejsca na dużą ilość krzykliwych dekoracji bądź rażące kolory. Ponadto warto pamiętać o sporych ilościach promieni słonecznych, jakie dostają się do wnętrza za sprawą dużych okien. Okna o pokaźnych rozmiarach świetnie prezentują się w zestawianiu ze spokojnymi barwami, a wpadające przez nie światło jeszcze bardziej powiększa optycznie przestrzeń.

Aranżacja okien w stylu industrialnym — jakie dodatki sprawdzą się najlepiej?

Biorąc pod uwagę wielkość okien, warto postawić na odpowiednio dobrane zasłony. Tego typu dodatki pomogą nie tylko urozmaicić surowy wygląd mieszkania, ale także zadbać o prywatność i uchronić od wzroku przechodniów. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi zasłon na wymiar. Dzięki temu można uzyskać zasłony idealnie dostosowane do wielkości okna, które odpowiednio spełnią swoje praktyczne funkcje.

Kolejną propozycją jest zastosowanie żaluzji pionowych, które idealnie współgrają z wystrojem industrialnym. Charakteryzuje je minimalizm, co pasuje do zasad owego stylu. Warto wspomnieć, że doskonale osłaniają wnętrze przed dostawaniem się dużej ilości promieni słonecznych. Można je regulować, w zależności od własnych potrzeb. Na naszym blogu znajdziesz oddzielny artykuł poświęcony żaluzjom pionowym. Zapraszamy do lektury.

Jeśli tworzysz projekt sypialni, w której będzie dominował styl industrialny, skorzystaj z naszych usług w zakresie dekoracji okiennych. Oferujemy praktyczne i ciekawe rozwiązania, które doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu charakteryzującym się minimalizmem.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 - głosy, ocena: 5,00 out of 5)
Loading...