Dekoracja nietypowych okien – jakie rozwiązania wybrać?

9 maja, 2023

Mogłoby się wydawać, że dekorowanie okien jest prostym zadaniem – tymczasem, trzeba niemałego wysiłku, by odpowiednio podejść do aranżacji. Dotyczy to w szczególności okien o nietypowych kształtach. Dekoracja nietypowych okien to spore wyzwanie nawet w przypadku doświadczonych projektantów. Zwłaszcza okna trójkątne, okrągłe oraz półokrągłe sprawiają trudności w połączeniu ze sobą funkcjonalności oraz estetyki.

Jakie rozwiązania mogą się sprawdzić? Okazuje się, że zasłony nie są jedynym wariantem, jaki możesz wybrać. Niektóre z ciekawych pomysłów to plisy, shuttersy oraz rolety rzymskie. Sprawdź, które z nich będą stanowiły najlepszą dekorację nietypowych okien.

Dekoracja nietypowych okien – plisy, shuttersy, rolety rzymskie

Nawet w przypadku okien o nietypowym kształcie (tzn. okrągłych, półokrągłych czy trójkątnych) można znaleźć wiele sposobów na aranżację. Jednym z nich są plisy, które można dopasować do właściwie każdego kształtu okna. Warto również wspomnieć, że plisy są łatwe w montażu oraz demontażu, dzięki czemu unikniesz trudności podczas czyszczenia.

Plisy to jednak nie wszystko – oprócz tego możesz zdecydować się np. na shuttersy, czyli wewnętrzne okiennice. Dzięki takim funkcjonalnościom jak np. możliwość regulacji ułożenia lameli shuttersy umożliwiają kontrolowanie ilości światła, które będzie wpadać do pomieszczenia – takie rozwiązanie umożliwi Ci zachowanie prywatności czy ochronę przed uciążliwymi w porze letniej promieniami słonecznymi. Shuttersy wykonane na wymiar dobrze sprawdzą się w przypadku okien trójkątnych, okrągłych czy półokrągłych.

Kolejne ciekawe rozwiązanie to rolety rzymskie — są one funkcjonalne i uniwersalne, a jednocześnie stylowe. Rolety rzymskie wykonuje się z różnych materiałów, dzięki czemu możesz je dostosować odpowiednio do swoich potrzeb. Każdy materiał będzie miał inne wymagania, jeśli chodzi o czyszczenie. Uniwersalizm jest możliwy również dzięki różnorodności kolorów oraz kształtów. Podobnie jak w przypadku shuttersów, rolety rzymskie można wykonać na wymiar – stanowi to idealne rozwiązanie w przypadku okien o nietypowych kształtach.

W Gama Styl dopasujemy rozwiązanie idealnie do Twoich potrzeb nawet w zakresie dekoracji okien o nietypowych kształtach. Służymy pomocą przy planowaniu aranżacji i gwarantujemy, że wybrane produkty z naszego asortymentu sprawdzą się zarówno pod względem dekoracyjnym, jak i funkcjonalnym.

Sprawdź też artykuł: rolety rzymskie czy plisy – co wybrać, aby zdobyć więcej informacji.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Jeszcze nie oceniono)
Loading...